KONST / Litografier / Litografi 13038373
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 27 januari 2020
kl 19:34:57
1.000 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)